UPJPII zaprasza na serię odczytów „Rome and Central Europe. Three research themes (15th c. – early 16th c.)” 26–27 IX 2022

rome_and_central_europe_2022-1280.jpg

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na serię odczytów

Rome and Central Europe. Three research themes (15th c. – early 16th c.).
(Rzym i Europa Środkowa. Trzy zagadnienia badawcze z XV i pocz. XVI w.).

Dr Andreas Rehberg
Niemiecki Instytut Historyczny w Rzymie

26 WRZEŚNIA 2022, poniedziałek
GODZINA MIEJSCE TYTUŁ ODCZYTU
9.30 ul. Bernardyńska 3
sala 218
Roman Notarial Records destinated to Central Europe. The role of the notaries and their clients (15th and early 16th c.).
(Rzymskie akty notarialne dla Europy Środkowej. Rola notariuszy oraz ich mandantów (XV – 1. poł. XVI w.).)
17.15 ul. Bernardyńska 3
Lektorium
Rome as a heraldic laboratory of international importance (Late Middle Ages and Early Modern Age). An introduction.
(Rzym jako heraldyczne laboratorium o międzynarodowym znaczeniu (w okresie późnego średniowiecza i wczesnej nowożytności). Wprowadzenie.)

27 WRZEŚNIA 2022, wtorek
GODZINA MIEJSCE TYTUŁ ODCZYTU
9.30 ul. Kanonicza 9
I piętro, Sala Senacka
The expansion of the Hospitaller Order of the Holy Spirit. Successes and obstacles on the routes from Rome to the borders of Europe.
(Rozwój szpitalnego Zakonu Ducha Świętego. Sukcesy i przeszkody na drogach między Rzymem a krańcami Europy.)

Odczyty odbędą się w języku angielskim.

Wstęp wolny.

Wykłady realizowane w ramach realizacji zadania 4 „Poprawa efektywności kształcenia na studiach doktoranckich” Programu Skonsolidowany Plan Rozwoju UPJPII.