Aktualności

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem – odkryj nowe perspektywy i nieograniczone możliwości!

05.06.2023

turystyka_1280_500.jpg

 

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła ll w Krakowie wyróżnia się rozwijaniem umiejętności zarządzania zasobami kulturowymi i przyrodniczymi. Ułatwi Ci poznanie procesów globalizacji, współzależności i interakcji państw. Przybliży również działalności człowieka, które pozwolą zrozumieć otaczający nas świat i na bezpośrednią konfrontację różnych postaw i światopoglądów.

Zacznij swoją przygodę dzięki studiom turystycznym

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę o świecie, różnorodnych kulturach, rozwiniesz zdolności komunikacji z drugą osobą oraz zyskasz praktyczne umiejętności przygotowujące do zawodu. Program zajęć oferuje takie zajęcia jak np. logika, historia starożytności, mapa turystyczna Krakowa i Małopolski oraz sztuka świata. Kierunek ten posiada szeroko rozgałęzione dziedziny nauki. Z punktu widzenia ekonomicznego turystyka należy do sektora usług, który jest najdynamiczniej rozwijającym się w gospodarce. Z tego powodu dostępne są do wyboru dwie specjalności: specjalność turystyka historyczna oraz specjalność zarządzanie dziedzictwem materialnym i niematerialnym. Nasi studenci doceniają również inne aspekty kierunku.

To studia dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu. Jeśli fascynują Cię podróże znajdziesz tu coś dla siebie. W programie oprócz wykładów akademickich występują:

  • praktyki oraz staże w kraju i za granicą,
  • objazdy krajowe i zagraniczne,
  • laboratoria realizowane w ramach grantów i projektów.

Czy masz w sobie ciekawość świata? Sprawdź, czy to kierunek dla Ciebie!

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem potrzebuje osób komunikatywnych, potrafiących zachęcić innych do swoich pomysłów i projektów, zorganizowanych, będących w stanie zarządzać finansami i zasobami ludzkimi, zdeterminowanych, wytrwałych w dążeniu do dalszych realizacji planów zawodowych i potrafiących dostrzec potrzeby i oczekiwania klientów. Liczymy się z opinią naszych studentów oraz absolwentów, dlatego postanowiliśmy zapytać ich o to, dlaczego wybrali właśnie ten kierunek.

Zacząłem studiować ten kierunek z pasji do historii oraz podróżowania, a pogłębiły je częste wyjazdy za granicę oraz nowo nabyte umiejętności do rozmowy z ludźmi. Zaskoczyło mnie to, jak bardzo otworzyły moją głowę na świat i zmotywowały mnie do poznawania innych kultur. Kierunek jest wyjątkowy i spodoba się każdemu kto lubi poznawać świat i nie lubi nudy.
Adrian, absolwent kierunku

Zdaj maturę i wyrusz z nami w podróż!

Aby dostać się na turystykę i zarządzanie dziedzictwem, należy zdawać egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka nowożytnego. Oprócz tego, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brany jest wynik z jednego przedmiotu spośród języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii oraz historii na poziomie rozszerzonym. Szczegółowe wymagania dostępne są na stronie internetowej kryteria kwalifikacji na studia.

 

Studia pierwszego stopnia (stacjonarne) Studia drugiego stopnia (stacjonarne)
Rejestracja internetowa 1 VI (godz. 9.00) – 19 VII (godz. 12.00) 1 VI (godz. 9.00) – 24 VII (godz. 12.00)
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej.

 

Praca w branży turystycznej: wyzwania i perspektywy

Każdy w pewnym stopniu martwi się o swoją przyszłość, pewnie zastanawiasz się „co po tych studiach?” Nie przejmuj się, opcji jest wiele np. praca w administracji publicznej, gdzie będziesz pracować nad polityką i strategią rozwoju branży turystycznej i ochrony dziedzictwa, w biurach podróży skupiających się na planowaniu i organizacji wakacji i wycieczek, w hotelach i obiektach noclegowych, które są odpowiedzialne za dobrą relację z klientami i zarządzanie ofertą turystyczną lub w organizacjach kultury i dziedzictwa, gdzie praca skupia się nad projektami związanymi z ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Nasi studenci są ciągle przygotowywani do wybrania swojej drogi kariery. Wykładowcy jak i zajęcia starannie ich do tego kierują.

Najlepszym aspektem tego kierunku jest to, że jest interdyscyplinarny. Nasi wykładowcy to osoby, które pracują w branży, więc możemy uzyskiwać wiedzę od osób, które zajmują się nie teorią, ale praktyką. Ważną rzeczą są objazdy naukowe, podczas których możemy się integrować. Jest też duża ilość godzin praktyk, bo aż 960. Daje to możliwość uzyskania doświadczenia zawodowego i zapoznania się z różnymi instytucjami kultury od kuchni. Polecam mój kierunek, ponieważ można na nim poszerzyć swoje horyzonty.
Wiktoria, ll rok

Nie zastanawiaj się tylko weź udział w rekrutacji i studiuj turystykę i zarządzanie dziedzictwem w samym sercu Krakowa!

 

Artykuł przygotowała dla Ciebie studentka Klaudia Niemczyk.

 

Pliki do pobrania

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano