Nowa pozycja w serii Historia, Hereditas, Ecclesia: "Św. Jan Paweł II jako biskup krakowski"

Kilka dni temu nakładem Księgarni Akademickiej ukazała się kolejna pozycja w serii Historia, Hereditas, Ecclesia - książka ks. prof. Jacka Urbana pt. „Św. Jan Paweł II jako biskup krakowski. Wydawnictwo jest jedną z form uczczenia jubileuszu 100-lecia urodzin patrona naszego Uniwersytetu. Podejmuje kilkanaście wątków aktywności kard. K. Wojtyły w Archidiecezji Krakowskiej w latach 1958-1978. Rozdział zatytułowany „Spadek po Jadwidze” został poświęcony przemówieniu ks. kard. K. Wojtyły do Rady Papieskiego Wydziału Teologicznego w Krakowie wygłoszonego z 10 grudnia 1973 r. i jego konsekwencjom, które doprowadziły do współczesnej formy naszego Uniwersytetu.

Zachęcamy do lektury!!!

img_8941a.jpg