Na UPJPII gościł prof. Darius von Güttner Sporzyński z Australian Catholic University

darius_von_gttner_sporzynski_2023-1280.jpg

Prof. Darius von Güttner Sporzyński z Australian Catholic University gościł na naszej Uczelni na zaproszenie Instytutu Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Na co dzień Pan Profesor jest dziekanem ACU Canberra Campus w Australian Catholic University.

Instytut Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII wraz ze Studencko-Doktoranckim Kołem Naukowym UPJPII „Phronesis” zorganizowały wykład goszczącego na UPJPII Profesora.

Prof. Darius von Güttner Sporzyński, w którego kręgu zainteresowań znajdują się święte wojny Piastów wygłosił wykład "Poland, Holy War, and the Piast Monarchy, 1100–1230".

Poza wygłoszeniem wykładu prof. Darius von Güttner Sporzyński odwiedził bibliotekę klasztoru karmelitów w Krakowie na Piasku, gdzie spotkał się z gospodarzem miejsca dr. Szymonem Sułeckim i prof. Józefem C. Kałużnym, kierownikiem kierunku historia. Gość z uniwersytetu w Australii spotkał się także w siedzibie rektoratu z ks. prof. dr. hab. Robertem Tyrałą, rektorem uczelni oraz dr. hab. Tomaszem Graffem, profesorem UPJPII z Instytutu Historii UPJPII. Podczas spotkania mówiono o planach współpracy na przyszłość i specyfice obu uczelni. Dodatkowo ksiądz rektor opowiedział o planach budowy Kampusu Jana Pawła II.