Warsztaty Historyczne

„Historia w Krakowie, Kraków w historii” 2024/2025

02.10.2024

warszataty_historyczne_2024-1280.jpg

Po kilku latach przerwy ruszamy z kolejną edycją warsztatów historycznych dla młodzieży szkół średnich. Warsztaty te przez lata cieszyły się znaczną popularnością oraz przyczyniały się do wszechstronnego rozwoju ich uczestników. Bazując na doświadczeniu zdobytym przez poprzednie lata, kierujemy do Państwa nowy projekt, który pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz rolę, jaką ogrywa w nim człowiek. Innowacyjna forma, w której wykład prowadzony przez najlepszych wykładowców Uniwersytetu (i nie tylko!) połączony będzie z aktywnym poznawaniem historii w terenie pomoże uczniom szkół średnich rozwinąć swoją pasję, a także skosztować życia studenckiego.

Tegoroczna edycja warsztatów odbywać się będzie pod hasłem „Historia w Krakowie, Kraków w historii”. Uczestnicy będą mogli poznać lepiej miasto królów, jego mieszkańców i kulturę na przełomie wieków nie tylko z poziomu słuchacza na sali wykładowej, ale także jako odkrywcy – samodzielnie. Warsztaty, podczas których wykorzystywana jest innowacyjna metoda nauki poprzez wykład, ale także doświadczenie, kilkukrotnie zdobyły już nagrody.

Podczas spotkań przedstawione zostaną nie tylko kluczowe wydarzenia z historii naszego miasta, ale także ciekawostki, które często umykają podręcznikom. To wyjątkowa okazja, aby połączyć naukę z interaktywnymi wyzwaniami, rozwijać swoje zainteresowania i przeżyć niezapomnianą przygodę w sercu Krakowa.

Uczestnictwo w tym projekcie, oprócz oczywistych korzyści związanych z poznawaniem ciekawych zagadnień i przeżywaniem nowych doświadczeń, pozwoli również zdobyć certyfikaty za uczestnictwo a najpilniejsi słuchacze mogą zakończyć te warsztaty nawet z indeksem na studia.

Dołączcie do nas i odkryjcie historię, jakiej jeszcze nie znacie!

FORMULARZ ZAPISU
(do 20 października 2024)

Koordynator warsztatów
Daniel Bartosiewicz