Najstarsze Bractwo Różańcowe w Wadowicach 1616-1822 - nowa pozycja w serii Historia, Hereditas, Ecclesia

Nakładem Księgarni Akademickiej ukazała się kolejna pozycja w serii Historia, Hereditas, Ecclesia - Najstarsze Bractwo Różańcowe w Wadowicach 1616-1822 autorstwa dra hab. Tomasza Graffa.

"Praca stanowi erudycyjną monografię najstarszego bractwa różańcowego w Wadowicach, którego działalność ukazano na szerszym tle funkcjonowania miasta w epoce nowożytnej. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt wyjątkowej skrupulatności i dokładności autora, który swe długoletnie badania nad dziejami uniwersytetu i związków Krakowa z Wadowicami spożytkował podczas pisania rozprawy. Czytelnik otrzymał nie tylko erudycyjną monografię de facto jedynego funkcjonującego w Wadowicach bractwa, ale przede wszystkim rozprawę o dziejach miasta oraz życiu codziennym jego mieszkańców i okolicznych miejscowości. Z tych względów po pracę tę sięgną nie tylko badacze zajmujący się dziejami ruchu brackiego w epoce nowożytnej, miłośnicy historii regionalnej, ale i historycy zajmujący się życiem codziennym, historią społeczną czy także mikrohistorią".
Z recenzji dr. hab. Wiktora Szymborskiego (Uniwersytet Jagielloński)

Seria: Historia, Hereditas, Ecclesia, t.8

54409_najstarsze_bractwo_rozancowe_w_wadowicach_1616_1822.jpg