Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
Rekrutacja UPJPII

Ogólnopolska konferencja naukowa "Dominikanie o Polsce i Polakach" - 6-7 XII

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zbliżającym się jubileuszem 800-lecia obecności Zakonu Kaznodziejskiego na ziemiach polskich, Katedra Historii Starożytnej i Średniowiecznej na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII w Krakowie wraz z Dominikańskim Instytutem Historycznym z siedzibą w Krakowie, zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Dominikanie o Polsce i Polakach”, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 roku w klasztorze oo. Dominikanów przy ulicy Stolarskiej 12 w Krakowie.

Chcielibyśmy, aby te wyjątkowe dla Polski rocznice stały się dogodną okazją, by wspólnie pochylić się nad rolą i miejscem dominikanów historii naszej Ojczyzny. Osiemset lat istnienia Zakonu Kaznodziejskiego na ziemiach polskich to bezcenne dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz źródło wiedzy, nie tylko o samych dominikanach, lecz również o ludziach i miejscach, wśród których realizowali i realizują swój charyzmat. Nie ulega wątpliwości, iż przedstawiciele Zakonu Kaznodziejskiego od samego początku swej obecności na ziemiach polskich wywierali wpływ na ludność, uczestniczyli w kształtowaniu społeczeństw i środowisk, z którymi pracowali.

Program konferencji znajduje się w załączonym pliku.

 

 

Instytut Historii

Instytut Historii

Instytut Historii Sztuki i Kultury

Instytut Historii Sztuki i Kultury

Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej

Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020